Tılsımlarıyla dünya lüksünü aydınlattı

, Yorum yapılmamış

Rihanna, Kate Moss, Paris Hilton gibi pek çok ünlünün tercih ettiği Bee Goddess, Londra’da Harrods ve Harvey Nichols gibi prestijli mağazalara uzanan büyük bir başarı kazandı. Markanın yaratıcısı Ece Şirin Patronla Muhabbette.

Hobi

– Genel olarak hobilerim seyahat etmek, yemek, okumak, öğrenmek ve işim.

– İşimin çok geniş çaplı araştırma ve yaratım yönü olduğu için gerçek bir hobi. Bir tasarıma imza atmadan aylarca okuyorum, araştırıyorum, seyahat ediyorum ve o öğrenme sürecinin ardından kalbimden elimdeki kaleme dökülüyor.

İş-Hayat Dengesi 

– Kendimi yüzde 1oo yaptığım işe adarım. İşimi hayatın farklı kaynaklarından beslediğim için doğal bir denge içerisindeyim.

– Benim yaratım ve yönetim olmak üzere iki dönemim var. Uzun, kesintisiz ve yoğun bir doğum süreci olan yaratım döneminde başka hiçbir şey yapmıyorum. Başka bir alemdeyim… Yönetim sürecinde ise tekrar dünyaya ayak basıyorum.

– İş insanın hayatının bir uzantısı. İşimiz bize uygunsa kendimizi onun içine katıyoruz ve zaman nasıl geçiyor fark etmiyoruz.

Kulağa Küpe

– Bol hayal kurmak. Var olan kuralları sorgulamak ve hep daha iyisi için çaba vermek. Gerçek olmak; söylemlerimize, hayallerimize inanmak. Söylediklerimiz ile yaptıklarımızın örtüşmesi.

– Çok çalışmak, elimizden gelenin en iyisini yapmak, kendimizi sürekli geliştirmek, fokuslanmak, başladığımız işleri muhakkak bitirmek, zamanı iyi kullanmak ve başarısızlık korkusu taşımamak.

– Değer yaratmak. Kendi ışığımızı keşfetmek ve onu yaymak.

İçimizde sürekli bir sevgi taşımak, adil olmak.

Pişmanlık 

– Elimden gelenin en iyisini yaptığıma inanıyorum. Bir şeyleri daha farklı yapsaydım belki bugün sonuçları daha kötü de olabilirdi. O yüzden fazla geriye bakmıyorum.

– Hep şükretmek tarafındayım. İleriye doğru neyi daha farklı yaparım diye düşündüğümde ise daha hızlı kararlar alıp, daha az mükemmeliyetçi olabilirim diye düşünüyorum.

Başarının Sırrı

– Bence başarının tanımı hayallerimize kavuşmak ve mutlu olmak. Çok çalışmak ve ürettiklerimizle ilgili heyecanlı olmak, o heyecanı paylaşmak ve istikrarlı olmak.

– Kısa dönemli kazançlar yerine uzun dönemli düşünebilmek ve sabırlı olmak.

– Başkaları tarafından sevilmek, güvenilmek ve desteklenmek. Kendi içimizde ve dışarıda verdiğimiz tüm sözleri daima yerine getirmek. Kendimizi sürekli geliştirmek ve egomuzdan kurtulmak.

Yetenek avı

– Yetenek de güzellik ve değer gibi göreceli bir kavram. İnsan görünce dehayı hisseder.

– Avustralyalı Aborjinlere Picasso’nun resimleri çok bir şey ifade etmeyebilir. Önemli olan varlıkların, doğru yerde doğru zamanda ortaya çıkması. Herkesin farklı yetenekleri vardır ama bu yetenekler yaptığımız işlerle veya yaşadığımız ortamla örtüşmüyor olabilir.

– Yetenek beni heyecanlandırır, kıymetini bilirim.  Birlikte çalıştığım herkese karşı çok adil davranırım ve güzel ödüllendiririm.

Sosyal Sorumluluk

– Eğitime inanıyorum ve destekliyorum. AÇEV ile 2 farklı ve uzun dönemli projeyle annelere okuma yazma kampanyasına katkıda bulunduk. Harika bir işbirliği neticesinde çok güzel sonuçlar aldık.

– TED ile de gençlerimizin eğitimine katkıda bulunduk. Şu an hayallerimde doğa ana için bir proje geliştirmek var.

– Sosyal sorumluluğa çok inanıyorum. Bunu çok içten yapmalı.

Şans

– Çok inanıyorum. Doğru zamanda doğru yerde olmak demek. Şansı kucaklamak için hayata karşı açık olmalıyız.

– Şans mucizeler enerjisidir. O bizim bugünkü kutularımızın ve sınırlarımızın dışında. Korkularımızdan, yargılarımızdan arınıp konfor alanının dışına çıkmalıyız. Kalbimiz yeni olasılıklara açık olmalı.

– Hayata karşı boş bir bardak olursak hayat da bize hediyelerini sunar. Ne kadar şanslı olduğumuza inanırsak şansımız o denli artar. Şans kendine inananı sever.

Dalkavuklukla Mücadele

– Kişinin öz güveni düşükse sürekli kendini onaylayanlara ihtiyacı olabilir.

– Ben kendi düşüncelerime ek olarak daha farklı düşünce ve yaratıcılık getirebilen, beni gerektiği yerde zorlayan kafalar ile büyüyebileceğime inanıyorum. Ancak benden farklı düşünce ve yapıda olanlar beni bütünleyebilir.

Sosyal Medya

– Instagram’ı nişanlım Cemil Dinçmen ile ortak kullanıyoruz. Twitter ve Pinterest’te de varım.

– Her yeni alan oturana kadar bir kaos yaşar. Sosyal medya da henüz kaostan çıkamadı.

– Herkesin sesini duyurabilme, değerli gördüğü bir içeriği paylaşabilme ve kendini ifade özgürlüğüne imkan var. Sosyal medya ile ne yapmak istediğimiz önemli. Ben kendimi bu alanda geliştirmeyi hedefliyorum.

Yorum Bırakın